МОНТЕССОРІ-СЕРЕДОВИЩЕ РУКАМИ БАТЬКІВ

Розповімо вам про загальні принципи влаштування Монтессорі-середовища у себе вдома👇

Класична ігрова Монтессорі-кімната розділяється на кілька зон: природознавства, практичного життя, сенсорну, мовну, математичну. Всі матеріали і посібники розташовуються так, щоб дитина могла сама їх взяти й повернути на місце. Всі вони є в одному екземплярі: по-перше, так діти, якщо їх декілька, вчаться домовлятися і чекати своєї черги, по-друге, зберігається автодідактічность предмету, тобто пристосованість для самостійної гри — ніхто не втручається, не підказує і не поправляє.

Марія Монтессорі приділяла багато уваги розвитку дрібної моторики і дотику. Вона вважала, що точні, акуратні дії з дрібними предметами формують інтелект, розвивають мову, увагу, пам’ять і творчі здібності. Тому в її системі багато ігор, пов’язаних з сортуванням, нанизування предметів, вгадування їх на дотик за формою і за фактурою. Багато маніпуляцій з природними матеріалами — камінчиками, шишками, деревинками, черепашками. Іграшки повинні володіти простими, зрозумілими властивостями, вважала Монтессорі. Строкатість і багатофункціональність заважає дитині, несе зайве емоційне навантаження.

☝️За великим рахунком, зробити будинок «розвиваючим середовищем» може будь-хто з батьків — для цього досить дозволити дитині повноцінно брати участь в житті сім’ї: готувати, прибирати, ремонтувати, вишивати, доглядати за рослинами і тваринами. Краще, якщо предмети, які він при цьому використовує, будуть не іграшковими, а справжніми, просто зручними для дитячої руки.

Тож, все залежить від вас, батьки, від вашої волі та бажання, від вашої включеності та вмотивованості!🤗

About the author: Костя Васюков

оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.