Від дитячого клубу до Монтессорі-саду

Дивлячись на наші світлі, продумані та просторі приміщення важко уявити, що 7 років тому все це починалося з маленької кімнати в 30 м², з дитячого клубу та великого бажання робити цей маленький шматок простору комфортним для дитини.

Потім ми зрозуміли, що все, що ми робимо навпомацки, вже розробила Марія Монтессорі в своїй системі! І тоді ми почали вчитися. А потім вже чітко уявили свої цілі та бажання.

Результат того — два прекрасних Монтессорі-садочка зі спеціальним середовищем, що сприяє дитячому розвитку, з командою професійних вихователей та спільнотою усвідомлених та включених батьків.

Тому сьогодні наш погляд в майбутнє сповнений оптимізму та натхнення. Ми знаємо, що ми хочемо, і це в нас обов’язково вийде!

СУПЕРНИЦТВО ЧИ СПІВПРАЦЯ?

Сьогодні розкажемо про позитивний досвід навчання, саморозвитку та мотивації у різновікових группах. Ми звикли, що зазвичай, в традиційному садочку, всі діти поділені за віком. Проте в «Montessori & Me» всі дітки навчаються разом, в змішаних за віком групах. Деяким батькам може здатися, що маленькій дитині буде важко зі старшими, або діткам більш старшого віку буде не цікаво з молодшими. Щоб розвіяти ці страхи, розповімо про плюси такої взаємодії.

⭐ Весь 3 річний курс (з 3 до 6 років) проходить з одним викладачем та в класі одного складу. Для дітей дуже важлива стабільність та регулярність, це дозволяє отримувати високі показники в навчанні. До того ж, малеча не відчуває стресу від адаптації до нового середовища та вихователя.

⭐ Старші діти активно беруть участь в процесі навчання молодших. Молодші спостерігають за старшими та отримують додаткову мотивацію. Це коло утворює якісну взаємодію для всіх участників процесу.

⭐ Метод Монтесорі — це максимальна свобода вибору. Дитина сама обирає активно брати участь чи спостерігати. Викладачі розкривають потенціал кожної окремої особистості, настрій, особливості характеру, можливості та навички.

⭐ Діти вчаться приймати і поважати інших людей не зважаючи на їх захоплення, вподобання або вік.Таким чином, ми виховуємо повноцінних та незалежних особистостей.

⭐ Розвиток лідерських якостей. Наші викладачі організовують навчання таким чином, що кожен має змогу відчути себе лідером. Це неймовірно корисні навички для будування відносин у дорослому житті.

Як бачите, боятися нічого. Принцип різновікових груп в системі Монтесорі вже довів свою ефективність та дітоорієнтованість. А якщо у вас виникли якісь запитання, ми готові на них відповісти. 🖐️🙂

НАШ ДИТЯЧИЙ ТАБІР

Наш дитячий садок «Montessori & Me» працює з дітьми круглий рік, і навіть влітку, коли ми більше часу проводимо на свіжому повітрі. Але крім цього, щоліта, ми відкриваємо свій, вже традиційний, літній дитячий табір.

За багато років ми змінили багато локацій для табору, навіть виїжджали за кордон, але вже декілька останніх років завжди повертаємося в «Дім в Баранівці».

Баранівка — мальовниче село в Полтавській області на березі річки Псьол, а Дім — це екологічний та гармонійний простір на краю села, серед зелених пагорбів та долин. А все разом це — місце Сили, де особливо відчувається можливість «підзарядки» від природи та відновлення енергії, що витрачається в місті.

Наші дитячі табори — це безмежний світ дитячої свободи, самостійності, відпочинку та творчості. І хоча в табори до нас приїздять діти вже шкільного віку, принципи методики Монтессорі залишаються для нас головними векторами у роботі з дітьми.

Сьогодні йшов сніг. Але ми вже відчуваємо наближення літа, а разом з ним — нових незабутніх пригод в наших літніх таборах! Походи в ліс, на річку, подорож на плоті, творчі майстер-класи, ігри — все це розпочнеться дуже-дуже скоро!🤩

Банк «Монтессорі & Me»

Банк «Монтессорі & Me» — надійне та корисне місце для вашої дитини!
Ні, ми не змінили сферу діяльності з дитячого садку на банківську справу, і це не рекламний слоган.
Наш банк — це спеціальний дидактичний монтессорі-матеріал для навчання дитини першим розрахунковим операціям.
Наша валюта — дерев’яні кубики, які представлені як окремі одиниці, але є можливість їх поєднати в десятки, сотні та тисячі. Працюючи з нашим банком, під супроводом досвідченого консультанта, дитина вчиться рахувати, співвідносить кількість об’єктів та символ, а згодом і легко оперує цифрами.
Разом з Монтессорі-банком ви можете бути впевнені в якісній підготовці вашої дитини до школи, бо до десяти тисяч вона точно зможе порахувати.

Сенситивні періоди

У справі виховання дитини важливо розуміти нюанси і особливості розвитку в певний момент віку. Це називається сенситивними періодами дитини, які вперше описала Марія Монтессорі. Серед них основними є:

  1. Період сприйняття порядку (від 0 до 3 років). Дотримання чистоти — один з принципів методу. Дітей вчать не тільки класти іграшки на місце, але і, наприклад, витирати за собою пролиту воду, підмітати розсипану крупу, мити посуд і брати участь в загальному прибирання.
  2. Період розвитку рухів і дій (від 1 до 4 років). Час дитячих майданчиків, сходів, гірок та гойдалок. Коли дитина повинна активно розвивати коррдінацію і зміцнювати різні групи м’язів, які допоможуть йому в майбутньому.
  3. Період сенсорного розвитку (від 0 до 5,5 років). Тривалий період, коли дитина пізнає світ через звуки, запахи і відчуття. У цей час формуються його уявлення про колір, форму, розмір і так далі.
  4. Період сприйняття маленьких предметів (від 1,5 до 5,5 років). Мова саме про дрібну моторику дитини. Монтессорі пропонувала використовувати найпростіші матеріали: перекладати намистини, квасоля, горох і іншу крупу, нанизувати намистини на шнурки, збирати пазли.
  5. Період мовного розвитку (від 0 до 6 років). Якщо дитина не говорить в свій перший рік — нічого страшного. Дитяча мова розвивається аж до шести років. Допомагають в цьому плані картки, наочні предмети, книжки. І, звичайно, присутність поруч дорослого — батьків або вихователя.
  6. Період розвитку соціальних навичок (від 2,5 до 6 років). В цей час дитина вчиться нормам спілкування та поведінки в суспільстві. Але при цьому насильно змушувати дитину вітатися або бути ввічливим — немає сенсу.

Як ви бачите, сенситивні періоди накладаються один на одний, чим формують унікальну та складну картину особистості дитини. Але знання про ці періоди та відповідні вчасні заходи обов’язково принесусть свої плоди, і невдовзі ви зможете побачити, яких успіхів домоглася ваша дитина!